1. Egyptian Pharos Aerobic Cup, Hurghada 01.- 03.11. 2019

Egyptská gymnastická federácia po prvýkrát privítala v Hurgade  na medzinárodných pretekoch "1. Pharos Aerobic Cup" súťažiacich z 8 krajín (BLR, ROU, CZE, ITA, SVK, ALG, AZE, EGY).

V sobotu 03.11. 2019 do kvalifikačných bojov úspešne zasiahli aj naše dve reprezentantky  Anita Lamošová a Alena Učňová obe z klubu VŠK FTVŠ UK Bratislava. Celkom sa predstavilo 14 senioriek. Anita po výbornom výkone obsadila 2. miesto (20,200b), tesne za rumunskou pretekárkou. Alena skončila na 4. mieste (19,200), keď urobila chyby v obťažnosti. Obe Dievčatá si svoje výkony zlepšili v nedeľu vo  finále.

Anita Lamošová  podala vo finále výborný výkon, drobná chyba v závere zostavy ju však  podľa viacerých  pripravila o zlato  a so známkou 20,20 b. skončila na 2. mieste.

Alenka Učňová si zvýšila svoje osobné maximum a so známkou 19,550 získala nepopulárne štvrté miesto. Mala však zhodné skóre s pretekárkou na 3. priečke, avšak horšie technické predvedenie ju odsunulo z medailovej pozície.

Do bojov zasiahla aj  naša medzinárodná rozhodkyňa  Oľga Kyselovičová.

Ďakujem ďievčatám za skvelú reprezentáciu a  trénerke Oľge Kyselovičovej za vzorné rozhodovanie a prípravu na súťaž.