Anita Lamošová obhájila titul Medzinárodnej majsterky Slovenska v športovom aerobiku

V nabitej konkurencii na Slovak Aerobic Open v Nových Zámkoch nás potešil výsledok našej jednotky v kategórii senioriek Anity Lamošovej, ktorá obhájila titul Medzinárodnej majsterky Slovenska medzi jednotlivkyňami.

600 pretekárov a približne 100 členov realizačných tímov zo 16 krajín zavítalo tento víkend do Nových Zámkov, kde sa v športovej hale Milénium konal už 19. ročník Otvorených majstrovstiev Slovenska "Slovak Aerobic Open". Pretekári súťažili vo všetkých vekových kategóriách a tiež vo všetkých súťažných kategóriách. Preteky z poverenia SGF organizoval klub Fitnes - aerobik Bánov.

Najvýraznejší úspech zaznamenala Anita Lamošová, ktorá obhájila vlaňajšie prvenstvo a v silnej konkurencii vybojovala už piaty domáci titul majsterky Slovenska v kategórii senioriek. Úspešne sa tak nominovala na Majstrovstvá sveta v Portugalsku.

Na zlato tiež dosiahli pretekárky v step aerobiku Katarína Péliová, Nikola Noveková, Martina Brestovská, Kristína Bošková, Eva Jarošová a Daniela Moravíková z VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava, striebornú medailu získali v súťaži párov Frederika Sýkorová a Patrik Šarkozi z KŠA Nitra, ktorí začali súťažiť v mix pároch len začiatkom tohto roka. Patrik súťažil aj v jednotlivcoch, kde sa umiestnil na 4. mieste. Medaila tesne ušla trojici z VŠG FTVŠ UK Bratislava v zložení Marcela Brestovská, Martina Brestovská a Laura Horváthová, ktorá sa umiestnila na 4. mieste.